Endermologia

Endermologia

Czym są zabiegi na cellulit?

Endermologia będąca specjalistycznym zabiegiem redukcji tkanki tłuszczowej, ujędrniania skóry i modelowania sylwetki wykonywana jest w ramach zabiegu medycyny estetycznej. Stanowi jedną z najpopularniejszych obecnie metod walki z cellulitem. Za pomocą masażu podciśnieniowego pozwala szybko i bezboleśnie pozbyć się niedoskonałości.

 

Zastosowania endermologii

Endermologia ma szereg zastosowań, wśród których najważniejsze to:

 • likwidacja i usuwanie cellulitu
 • ujędrnianie
 • modelowanie sylwetki i pobudzanie krążenia

Ponadto masaż podciśnieniowy wykonywany jest w celu:

 • złagodzenia bólu
 • pobudzenia fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny
 • przygotowania do liposukcji czy wspomagania mezoterapii

Zabieg ma zastosowanie również we wspomaganiu:

 • walki z otyłością
 • przy odnowie biologicznej po wysiłku
 • niedrożności żył
 • terapii przeciwstarzeniowej
 • zabiegach relaksacyjnych
 • bólach kręgosłupa
 • terapii uszkodzenia ścięgien/mięśni/więzadeł
 • we wspomaganiu leczenia obrzęków/blizn/oparzeń
 • przy leczeniu stanów pooperacyjnych/poporodowych/powypadkowych

Czym różni się endermologia od innych zabiegów?

Endermologia w odróżnieniu od wielu innych zabiegów oddziałuje na organizm w wymiarze fizjologicznym i mechanicznym, co zapewnia pacjentom dużą skuteczność zabiegów aniżeli w przypadku powierzchniowego stosowania kremów i innych kosmetyków. Nieporównywalnie większe zassanie jest gwarancją pewniejszego endomasażu, który zawsze wykonywany jest w kierunku dosercowym.

 

Pacjenci poddawani zabiegom otrzymują w pakiecie szereg korzyści: wyszczuplanie i modelowanie sylwetki, redukcję cellulity, poprawę elastyczności skóry oraz istotny dla dobrego samopoczucia relaks połączony z rozluźnieniem napięcia mięśni.

 

Jakie korzyści zapewnia endermologia?

Seria zabiegów endermologii może przynieść szereg korzyści, o ile zabiegi wykonywane są profesjonalnie. W efekcie pacjenci mogą utracić od kilku do kilkunastu centymetrów w obwodzie, zredukować cellulit i zniwelować złogi tłuszczowe. Tkanka tłuszczowa w miejscach o większym stopniu trudności do spalenia zostaje zniszczona, rozstępy zmniejszone, skóra ujędrniona i wygładzona. Endermologia jest również doskonałym zabiegiem w walce z ociężałością nóg.

 

Pobudzająca układ limfatyczny usuwa napięcie i obrzęk nóg. Pacjenci po zabiegu czują się odprężeni i ożywieni. Co więcej, zabieg endermologii wspomaga unaczynienie, eliminuje toksyny, pobudza wymianę komórkową oraz co ważne – zmniejsza retencje wody w organizmie poprzez stymulację układu żylnego i wspomnianego układu limfatycznego.

 

Jak wygląda zabieg endermologii?

Sterowany komputerowo zabieg, trwający około 35 minut początkowo przeprowadzany jest dwa razy, w późniejszych etapach – raz w tygodniu. Podczas zabiegu pacjentka zostaje ubrana w specjalny, przylegający do ciała kombinezon, mający na celu ochronę ciała przed ogromną siłą nacisku ze strony podciśnienia, oddziałującego jedynie na skórną i podskórną tkankę łączną.

 

Kosmetyczka prowadząc głowice powoduje powstanie – przy pomocy podciśnienia – fałdy, która za pomocą specjalnych rolek, rolowana jest dodatkowo od wewnątrz i na zewnątrz. W ten sposób zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka pobudzana jest do regeneracji. Aby uzyskać optymalne rezultaty terapeuci proponują od 12 do 16 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu.

 

Czy istnieją przeciwskazania do wykonywania zabiegu endermologii?

 

Tak jak w przypadku każdego mniejszego bądź większego zabiegu istnieją przeciwskazania, tak i w rzypadku endermologii duża ilość pozytywnego oddziaływania na organizm ludzki niesie ze sobą pewne ograniczenia. Przeciwwskazaniami w przypadku endermologii są ciąża, okres karmienia piersią, skłonności do żylaków i naczyniaków, zapalenie żył, ostre stany chorobowe, czynne nowotwory, przyjmowanie antykoagulantów.

 

Zabieg odradzany jest również wszystkim kobietom do pięciu miesięcy po porodzenie naturalnym oraz do ośmiu tygodni w przypadku cięcia cesarskiego. Dodatkowo odradza się zabieg osobom posiadającym bolesne żylaki, naczyniaki, liczne tłuszczaki bądź przepuklinę brzuszną.

 

Endermologia, jako skuteczna metoda redukcji cellulitu

Redukcja cellulitu to jedno z wielu zastosowań endermologii, będącej najpopularniejszą metodą do walki ze znaną dobrze większości kobiet niedogodnością. Istotną kwestią w przypadku endermologii jest brak uciążliwości po wykonanym zabiegu: ból, rekonwalescencja, które w przypadku bardziej inwazyjnych metod są nieuniknione.

 

Dla pacjentów posiadających mocno zaawansowany cellulit jest to również najlepsza metoda, bowiem tego typu przypadłościom towarzyszy najczęściej zastój chłonki i zaburzenia ukrwienia, które mogą prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych żył kończyn dolnych.

 

Rodzaje masaży ciała metodą podciśnieniową

Salon kosmetyczny Iva oferuje rozmaite rodzaje masaży ciała metodą podciśnieniową: 

 • Antycellulite - likwidacja „skórki pomarańczowej”, w tym wygładzanie skóry i poprawa jej kolorytu
 • Modelowanie sylwetki – praca nad zlokalizowanymi otłuszczeniami i miejscami trudnymi do wyćwiczenia
 • Masaż anty-aging – pojędrnianie skór dojrzałych, rozciągniętych po odchudzaniu i przygotowanie do zmniejszania wagi
 • Przygotowanie skóry do ciąży – po serii zabiegów skóra jest silniejsza i bardziej odporna na rozciąganie i działanie hormonów
 • Powrót do dawnej figury po ciąży – pojędrnianie i zmniejszanie obwodów
 • Masaż nóg – zapobieganie żylakom, terapia przeciwobrzękowa
 • Ujędrnianie biustu – programy liftingujące i poprawiające elastyczność skóry
 • Przygotowanie skóry do zabiegów chirurgii plastycznej – odżywienie i poprawa mikrokrążenia skóry
 • Masaże po zabiegach chirurgicznych – likwidacja obrzęków krwiaków
 • Blizny, rozstępy – spłycanie, uelastycznianie i poprawa kolorytu.

 

Cennik endermologii - gdzie najtaniej?

U nas zawsze tanio, zapraszamy do zapoznania się z cennikiem LPG Lipomassage

Endermologie ® - ceny zabiegów lipomasażu
Na twarz do zabiegu kosmetycznego   60 zł
Twarz bez zabiegu   80 zł
 
Zabiegi ok. 50 minut    
1 zabieg   100 zł
5 zabiegów   500 zł
10 zabiegów   950 zł
15 zabiegów   1400 zł
20 zabiegów (strój Endermover GRATIS)   1850 zł
 
Zabiegi ok. 35 minut    
1 zabieg   80 zł
5 zabiegów   400 zł
10 zabiegów   750 zł
15 zabiegów   1100 zł
20 zabiegów   1450zł
 
Strój Endermover   100 zł
Wypożyczenie stroju   15 zł

 

Endermologia - opinie naszych klientek z Wrocławia

"Zdecydowanie polecam, zabieg jest bardzo przyjemny. Przez czas trwania zabiegów lipomasażu (najlepiej 10-14 zabiegów), pamiętajmy aby trzymać się diety i pić dużo wody, wtedy na pewno widać efekty. Podoba mi się to że zmiany zauważyłam już po 6-8 zabiegu - ciało zmieniło kształt, stało się jędrne i dobrze ukrwiona. Naprawdę super sprawa." - Eliza

"Jak dla mnie zabieg był doskonały .. już po 3-4 zabiegach zauważyłam efekty .. przede wszystkim skóra stała się bardziej gładka i zaczęłam chudnąć." - Kasia

 

Zapraszamy na zabiegi do naszego salonu, Wrocław ul. Gęsia 18. Zachęcamy również do sprawdzania strony Promocje -  na której będziemy informować o aktualnych promocjach, również endermologii.